۴/۱۶/۱۳۸۹

جوابيه اي در برابر هجمه هاي رسانه هاي حکومتي بر عليه آقاي بروجردي

طي روزهاي اخير، سايتهاي وابسته به حكومت به ويژه "جهان نيوز"، به همراه روزنامه هاي "ايران"، "وطن امروز" و...، مجددا حملات جديدي را عليه زنداني سرشناس عقيدتي سياسي، آقاي سيد حسين كاظميني بروجردي، شروع كرده اند.

در جوابیه ذیل سعی بر این است که پاسخی هر چند مختصر در برابر هجمه هاي صورت گرفته برعليه ايشان، داده شود :
الف: "در خبر مذكور از عبارت توهين آميز "مرجع دروغی" براي معرفي آقاي بروجردي استفاده كرده اند"

لازم به ذکر است آقاي بروجردي تا کنون ادعای مرجعیت نکرده است. با این وجود مرجعیت عنوانی نیست که کسی به دیگری بدهد و یا انکار آن کند؛ هر کس که پیشوائی و پرچمداری اندیشه و حرکتی را برعهده بگیرد و مورد وثوق مردم باشد، در جایگاه مرجعیت قرار می گیرد. ايشان خود را مرجع گرفتاران و سيلي خوردگان معرفي كرده اند.
ب: "بروجردی در زندان سبز شد"
جنبش سبز حرکت عظیمی است که به نوعی از 30 سال قبل شروع شد. همه ایرانیانی که در در داخل و خارج، جان و مال و ناموس و آزادی و اعتبارشان به تاراج رفت؛ روشنفکرانی که با این حکومت مقابله کردند؛ روحانیونی که با حکومت بیعت نکرده و در مقابلش ایستادند؛ کسانی که عليرغم همه تنگناها اطلاع رسانی و افشاگری نمودند؛ شجاعت و درایت آقاي موسوی و آقاي کروبی و ...، همگی در شکل گیری و تداوم آن دخیل بوده اند. در پي تقلب آشكار در انتخابات، انزجار مردم از استبداد ديني به اوج خود رسيد و اتفاقات بزرگي رخ داد كه تمام دنيا به ويژه آزادیخواهان جهان را تحت تاثير قرار داد. آقاي بروجردی هم به عنوان یک چهره مذهبی دلسوز که همواره از منافع و خواست مردم جانبداری کرده، در این موج اعتراضی ازهیچ حمایتی دریغ نکرد.
پ: "سوء استفاده از مردم"
- سوء استفاده در چه موضوعی!؟ اینجور اتهامات، صرفا کلی گوئی هایی بی سند است.
- بروجردی چگونه از مردم سوء استفاده کرده در حالی که نه تنها حتی يک شاکی خصوصی نداشته بلكه همواره مورد حمايت اقشار مختلف جامعه بوده است!
- ایشان در پاسخ به سئوال يك خبرنگار كه پرسيد چرا فراخوان عمومی اعلام نمی کنید، توضيح داد: "از آنجا كه وفور اختناق به حديست كه هرگونه تحصني را با شدت تمام سركوب مي كنند لذا نمی خواهم باعث کشته شدن مردم شوم." چگونه مي توان باور كرد شخصیتی با چنین طرز فکری، از مردم سوء استفاده کرده باشد؟!
- اينگونه برچسب ها، با آرمانهاي ايشان كاملا متضاد است چرا که خواهان جدائی دین از دولت بوده تا راه برای سودجوياني كه به نام دين بر گرده مردم سوار مي شوند مسدود گردد.
ت: "مدتی است که در زندان به سر می برد"
- منظور نويسندگان جيره خوار خبر مذكور از "مدتی"، دوره 4 ساله حبس ايشان است، يعني از مهرماه 1385 تا کنون.
- در یک كار خبری حرفه ای و منصفانه، هیچگاه 4 سال زندان در بندهای انفرادی و عمومی با انواع شکنجه های روحی و جسمی را با چنین عبارات ضعیف و توصیف ناجونمردانه ای بیان نمی كنند.
س: "اخیرا نامه ای نوشته که در آن نظام را متهم به دیکتاتوری و از بین بردن مخالفین كرده"
- دیکتاتور بودن اين نظام و از بین بردن مخالفین خود، واقعيت انكار ناپذير اين حكومت است كه به خصوص در وقايع پس از انتخابات براي دنيا نیز به اثبات رسید.
- همچنين در رساله رد ولایت فقیه، آقاي بروجردي با استناد به ادله ي شرعي و عقلي محكم، ماهيت استبدادي اين حكومت را تشريح نموده است.

ج:"پس از دستگیری بلافاصله از سوی بوش رئیس جمهور وقت امریکا مورد حمایت و تفقد قرار گرفت":
- 9 ماه پس از بازداشت آقاي بروجردی، آقاي بوش طی یک سخنرانی در مرکز اسلامی واشنگتن با استناد به مدارك منتشره شده در سازمان عفو بین الملل، از ايشان به عنوان یک روحانی برجسته شیعه یاد نمود که در مقابل گروهی که خود را سخنگوی تمام مسلمانان جهان می دانند، ایستادگي كرده و آنها را دیکتاتور مذهبی نامیده است.
چ: "در مکاتبه با سران کشورهای اروپایی و غربی و هم چنین پاپ و مصاحبه با رادیو و رسانه های خارجی سعی در ایجاد آشوب و جنجال و بزرگ نمایی خود داشت"
- هيچ كدام از نامه ها و درخواست هاي ايشان، شخصي نبوده بلكه به منظور آگاهي دادن به جهانيان، پيرامون مطالبات به حق مردم تحت ستم ايران بوده و در آنها فجايع انساني و نقض گسترده حقوق بشر كه تحت لواي دين صورت مي گيرد را افشا نموده است.
- از جمله اين نامه ها مي توان به استمداد آقاي بروجردي از دبیر کل سازمان ملل براي برگزاری رفراندومی آزاد زیر نظر ناظران بین المللی، اشاره كرد كه در پي آن، در زندان به شدت مورد ضرب و شتم مامورين قرار گرفت.
- آقاي بروجردی از سال 1374 بارها زندانی شد، والدینش به قتل رسيدند، بنیان خانواده اش فروپاشید و نوامیسش را برای اعتراف گیری، جلوی چشمانش آزردند. هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد که کسی صرفا برای مطرح شدن خود، چنین راه صعب العبوري را انتخاب کند.
- ايشان به پيروي از اجداد خويش، مردم را به صلح و آرامش دعوت مي كرد ولي در عين حال به افشاگري عليه مستبدين نيز ادامه داده است و اين نمي تواند آشوبگري قلمداد شود.
ح: "ادعای ارتباط با امام زمان و یا نوه آیت الله بروجردی بودن"
- تمامی روزنامه ها و رسانه های دولتی که این جور اتهامات را مطرح کرده اند حتی یک نمونه سند هم ارائه نداده اند. در 400 نوار و صدها مقاله و پيام برجاي مانده از آقاي بروجردي، هرگز چنين ادعاهائي مطرح نشده است.
خ: "بعد از دستگیری سطح پایین علمی و نسب واقعی اش برملا شد"
- يقينا دنيا در مورد سطح علمي كسی که به چهره های بین المللی نامه نوشته و نظرات، آثار قلمي و پيامهايش در رسانه های معتبر آزاد، بازتاب دائمی دارد، قضاوت مي كند. به وي‍ژه دعوت دانشگاه کا اس یو امریکا از آقاي بروجردي براي سخنراني در "پنجمين كنفرانس سالانه صلح و مذهب در مارس 2009" را يادآور مي شويم كه به علت زنداني بودن، موفق به شركت در آن نشد.
- درخواست هاي مكرر آقاي بروجردي براي مناظره تلويزيوني نيز يكي ديگر از دلايل محكم در اثبات توان علمي و حقانيت راه ايشان است كه رهبران نظام همواره از برگزاري آن سر باز زده اند.
- برخي از رساله ها و کتب منتشر نشده آقاي بروجردي به همراه مدارك تحصيلي و تقديرنامه‌هائي كه از دوران تحصيل در حوزه هاي علميه بروجرد، قم و تهران، توسط علماي بزرگ وقت به ايشان اعطا شده بود، همگي در تهاجم حكومت به منزل آقاي بروجردي مصادره و اكنون در دادگاه وي‍ژه روحانيت موجود است.
- در مورد نسب آقاي بروجردي نيز آنطور که در کتب معتبر حوزوي آمده، نسب ايشان به فرزند پنجم سید محسن اعرجی بغدادی و فرزند بیست و هفتم امام سجاد می رسد.
د: "حرکت او و همراهانش فروکش کرده"
- اگر حرکت آقاي بروجردی فروکش کرده و حکومت از جانب ایشان احساس خطر نمی کند، پس چرا علیرغم اینکه دوره محکومیت وی به اتمام رسیده کماکان ایشان در بازداشت به سر می برد؟! چرا از دادن مرخصی استحقاقی و حتی درمانی به وی وحشت دارند؟! اين همه سوء قصد و توطئه عليه اين زنداني، براي چيست؟!
- چرا به خاطر اعتراضات آقاي بروجردي به پايمال شدن حقوق اوليه زندانيان، وي را مورد ضرب و شتم قرار داده و به اتهام رهبريت شورش در زندان او را به سلول انفرادي برده و در معرض گازهاي شيميائي قرار مي دهند؟!
- اصولا معیار اين تحليل گران سبك مغز در تشخیص خاموش شدن حرکتهای اعتراضی چیست؟ آیا ملاکشان فروکش کردن راهپیمائی ها و اعتراضات مسالمت آمیز خیابانی است؟ در جائي كه هزاران نفر از فززندان اين مرز و بوم را به خاك و خون كشيده يا زنداني كردند، مردم براي پیگری مطالبات به حق خود، از تاكتيك هاي دیگری استفاده می کنند، و این آتش زیر خاکستر هرگز خاموش نخواهد شد.

سخن پایانی:
اين حكومت با طرح اتهامات ساختگي و موضوعات جانبي، تلاش مي كند تا اذهان عمومي را از اصل كلام آقاي بروجردي مبني بر ديكتاتوري بودن نظام ولايت فقيه و نفي هرگونه استبداد و بي عدالتي، دور نمايد. در واقع شیوه همیشگی آنها در مواجهه با مخالفین سرشناس چنين بوده كه بطور يك طرفه آنها را ترور شخصيت كرده اند. چنين روشهاي نخ نما شده و فرار از مناظره رسمي، کارائی خود را از دست داده و تجربه نشان مي دهد که نتایج معکوسي را عليه حكام ديكتاتور به دنبال دارد.